طبیعت مردان بخوانند!!

 

این مطلب دارای نکاتی است که برای هر طبیعت مردی کارامد و کارساز است!!

*توضیح ضروری:تمامی راه حل ها مورد امتحان قرار گرفته اند و در ضمن بر اثر تجربه های شخصی بدست امده اند!

 

 

1)اتش افروز

پوست بعضی از درختان(مثل توس سفید یاغان)حاوی روغن قابل اشتعال است که می تواند به عنوان اتش زنه ای مطمئن-حتی وقتی خیس باشد-مورد استفاده طبیعت مردان قرار گیرد.اما سعی کنید هیچ وقت پوست درخت زنده را نکنید مگر در شرایط حاد زنده ماندن.

(کندن پوست درخت ممکن است باعث زخمی شدن>ضعیف شدن و حتا مرگ ان شود)اگر نمی توانید درخت خشک شده یا شکسته پیدا کنید×از تراشه های کاج<سرو ازاد یا هر چوب نرم صمغ دار دیگر استفاده کنید.

 

2)اتو و قنداق تفنگ

اگر در قنداق تفنگتان تورفتگی کوچک یا دندانه ای به وجود آمده  می توانید ان را برطرف کنید!برای این کار تکه ای پارچه مرطوب روی ان بگذارید و بعد با اتوی داغ روی ان را فشار دهید.بخار باعث خواهد شد تورفتگی بالا بیاید.سپس جای ان را با سمباده نرم و براده فولاد صیقل دهید و پرداخت کنید تا کاملا با بقیه قنداق یک دست شود.

 

 

 

 

3)اسوده از شر زنبورها

گاهی وقتی در طبیعت چادر زده اید یا با خانواده در بیابان فرش پهن کرده اید و می خواهید روزی را به خوشی بگذرانید×زنبورها و مگس ها سخت مزاحمت فراهم می کنند.به خصوص وقت غذا خوردن! برای راحت شدن از شر ان ها این راه حل را امتحان کنید:وقتی می خواهید سفره غذا را پهن کنید یک بشقاب شربت(اب قند)درست کنید و کمی دورتر از سفره بگذارید.زنبورها همه دور بشقاب جمع می شوند و شما می توانید با خیال اسوده به غذل خوردن بپردازید.این روش به خصوص در مورد زنبورهای زرد کارساز است!

 

 

برای امروز فکر می کنم که بس باشد!!

منتظر دوره های بعدی طبیعت مردان باشید!!

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 تیر 1389    | توسط: علیرضا ملک پور    |    |
نظرات()